Vretienko na ručné pradenie

Vretienko z dreva je ideálne pre začiatočníkov, ktorí chcú pracovať s vlnou. Je malé a ľahko prenosné, preto si ho môžete zobrať na cesty.

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Možnosti doručenia
Kód: 219
9 €
Vretienko na ručné pradenie
Doprava k vám domov
Doprava k vám domov
Využite výhodné doručenie až k vám domov
Kvalitné produkty z vlny
Kvalitné produkty z vlny
Prírodné materiály a ručná výroba
Vyrobené na Slovensku
Vyrobené na Slovensku
Výrobky a oblečenie z vlny vyrobené lokálne

Vretienko je vyrobené z kvalitného dreva a na výber máte z rôznych dĺžok. Pradenie na vretienku je pomalšie ako na kolovrátku, preto je ideálne najmä pre začiatočníkov, ktorí nechcú veľa investovať. Vhodné je však aj pre milovníkov cestovania, ktorí si chcú svoje pletenie užívať vždy na inom mieste.

Jeho najdôležitejšou časťou je kruhové závažie - praslen, ktorý funguje ako mechanický zotrvačník. Vlna sa zachytáva o háčik na vrchu, vretienko sa roztočí a spúšťa nadol. Keď je stočená priadza dostatočne, ručne sa navíja na os. Praslen zabezpečuje predĺženie točivého momentu vretienka, kedy sa priadza stáča, zatiaľ čo ju vyťahujete z česanca. Vytvárajte jedinečné vlnené kúsky s ručným vretienkom na pradenie. Vretienko z napusteného dreva je dlhé 30 cm, kladka má priemer 6,5 cm, hmotnosť je 50 g.

Toto vretienko sa hodí najmä na pradenie tenších priadzí, preto voľte česanú vlnu z merinových alebo oviec s jemnejšou vlnou.

Dodatočné parametre

Kategória: Pradenie
Hmotnosť: 0.05 kg